Przewóz osób niepełnosprawnych

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu informuje, iż  od 1 lipca br. Miasto Nowy Sącz/Urząd Miasta Nowego Sącza realizuje Transport osób niepełnosprawnych w granicach administracyjnych Miasta Nowego Sącza.

  1. Transport osób niepełnosprawnych w granicach administracyjnych Miasta Nowego Sącza odbywa się we wszystkie dni tygodnia, w tym soboty, niedziele i święta od godz. 6:00 do 22.00.
    Od 1 lipca 2023 r. transport realizowany jest przez Miasto Nowy Sącz/Urząd Miasta Nowego Sącza.
  2. Zgłoszenia na przewozy przyjmowane są z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem drogą elektroniczną, w formie pisemnej lub telefonicznie, tj. w poniedziałki w godzinach od 9:00 do 17:00, we wtorki, środy, czwartki, piątki w godzinach od 7:30 do 15:30.
  3. W zgłoszeniu należy podać:
    • dane osobowe osoby zgłaszającej oraz pasażera, adres zamieszkania, numer telefonu;
    • datę i godzinę wykonania przewozu;
    • miejsce podstawienia pojazdu i miejsce docelowe, ewentualnie trasę przejazdu;
    • informację dotyczącą posiadanego dokumentu uprawniającego do przejazdu.
  4. Zgłoszenia pod nr telefonu: 604 549 029 lub transport@nowysacz.pl
  5. Do transportu uprawnione są:
    • osoby niepełnosprawne legitymujące się ważnym orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem kodu 05-R lub/i10-N lub orzeczeniem równoważnym wymienionym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r., o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, przy pomocy balkonika lub kul łokciowych,
    • osoby niepełnosprawne do 16 roku życia legitymujące się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniem kodu 05-R lub/i10-N lub/i 12-C, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, przy pomocy balkonika lub kul łokciowych,
    • osoby niewidome i ociemniałe legitymujące się ważnym orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem kodu 04-O lub orzeczeniem równoważnym wymienionym w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z tytułu narządu wzroku.
    • ww. osoby które są: nieaktywne zawodowo, nie uczące się, nie korzystające z transportu do podmiotów prowadzących usługi z zakresu rehabilitacji mogą skorzystać z przewozów maksymalnie 10 razy w miesiącu kalendarzowym.
    • pierwszeństwo w korzystaniu z transportu mają osoby aktywne zawodowo oraz osoby z wykupionym abonamentem u przewoźnika. Osoby przebywające w placówkach całodobowych posiadających własny transport tj. m.in. domy pomocy społecznej, placówki opiekuńcze, nie są uprawnione do korzystania z transportu.
  6. Pasażer winien okazać dokument uprawniający do korzystania z transportu (legitymacja osoby niepełnosprawnej lub orzeczenie o niepełnosprawności wraz z dokumentem tożsamości).