Stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sącz informuje, że od 01.09.2021 r. do 15.09.2021 r.  przyjmuje wnioski o ustalenie prawa do stypendium szkolnego na rok szkolny  2021/2022.

Wnioski o ustalenie prawa do stypendium szkolnego przyjmowane będą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zespole ds. dodatków mieszkaniowych i  pomocy socjalnej dla uczniów ul. Śniadeckich 10A w godzinach pracy Ośrodka tj. w poniedziałek od 8.00 do 16.00, wtorek – piątek od 7.00 do 15.00.

Stypendium szkolne realizowane jest na zasadzie całkowitej lub częściowej refundacji poniesionych wydatków związanych z procesem edukacyjnym ucznia, na podstawie rachunków imiennych lub faktur wystawionych na rodzica lub opiekuna prawnego, pełnoletniego ucznia.

W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 OBOWIĄZUJĄ DOKUMENTY ROZLICZENIOWE  ZA OKRES OD 1 LIPCA 2021 R. DO 30 CZERWCA 2022 R.

 

Wydatki, które można rozliczyć w ramach przyznanego stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022

  1. Podręczniki szkolne– również używane (w przypadku refundacji zakupu podręczników przez szkołę- w ramach stypendium szkolnego można będzie rozliczyć tylko pozostałą po refundacji kwotę)
  2. Lektury szkolne (wymagane dla danego poziomu edukacji)
  3. Pomoce dydaktyczne (atlasy, encyklopedie, tablice matematyczne, itp.)
  4. Przybory/artykuły szkolne (zeszyty, bloki rysunkowe, flamastry, kredki, pędzle, farby, klej, papier kolorowy, papier ksero, ołówki, długopisy, pióra, gumki do mazania, temperówki, kalkulatory, bibuła, brystole, papier kancelaryjny, nożyczki, taśmy klejące, papier milimetrowy, korektory, przybory geometryczne, plastelina, modelina, piórnik, itp.)
  5. Plecak szkolny, torba szkolna, tornister
  6. Odzież sportowa wymagana na zajęcia wychowania fizycznego (typu spodenki gimnastyczne, koszulka gimnastyczna, getry, dres sportowy)
  7. Obuwie sportowe wymagane na zajęcia wychowania fizycznego (typu tenisówki, halówki, trampki, adidasy)
  8. Obuwie zmienne do szkoły ( jeżeli szkoła takiego wymaga)
  9. Sprzęt komputerowy (komputer, laptop, ebook, tablet, oprogramowanie, monitor, drukarka, klawiatura, skaner, myszka, papier od drukarki, tusz/toner, edukacyjne programy multimedialne)
  10. Instrumenty muzyczne (w przypadku kiedy uczeń uczy się grać na instrumencie- potwierdzone przez szkołę muzyczną)
  11. Opłaty za Internet (z wyjątkiem miesięcy pozaszkolnych, tj. lipiec-sierpień, opłata liczona jest bez abonamentu tv/telefonicznego/innych opłat)
  12. strój galowy (jeśli wymagany przez szkołę)
  13. Uczestnictwo w organizowanych przez szkołę wycieczkach szkolnych, wyjściach do teatru-kino, wyjazdach na zieloną szkołę, obozach sportowych (rozliczane na podstawie faktury/rachunku lub zaświadczenia wydanego przez szkołę)
  14. zajęcia edukacyjne pozalekcyjne (np. opłaty za zajęcia taneczne, sportowe, plastyczne, recytatorskie, kursy nauki języków obcych)
  15. Odzież i obuwie ochronne, przybory do nauki zawodu niezbędne w procesie edukacji (w przypadku szkół branżowych –  praktyk zawodowych)
  16. Opłaty za bilet, zakwaterowanie w bursie lub internacie (wyłącznie w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych poza miejscem zamieszkania)
  17. Inne nie wymienione w pkt. 1-16, niezbędne w procesie edukacji ucznia

Wymienione powyżej rodzaje wydatków nie mają charakteru zamkniętego, a jedynie stanowią przykładowe wyliczenie.