Siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu
Widok na miasto. Rzeka Kamienica
Ruiny zamku - Baszta Kowalska
previous arrow
next arrow
 

Wniosek o dodatek osłonowy

.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu informuje, że od 04.01.2022 r., w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, przyjmuje wnioski o dodatek osłonowy.

Dodatek osłonowy ma zapewnić wsparcie finansowe osobom o niskich dochodach, a także uchronić je przed ubóstwem energetycznym. Dodatek osłonowy został wprowadzony w ramach tarczy antyinflacyjnej. Świadczenie ma być odpowiedzią na szczególne problemy niektórych gospodarstw domowych związane ze znaczącym wzrostem cen towarów i usług, zwłaszcza cen energii elektrycznej i paliw. Dodatek osłonowy zastąpi dotychczasowy dodatek energetyczny.

W Nowym Sączu wnioski o dodatek osłonowy będzie przyjmował i rozpatrywał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Wniosek o dodatek osłonowy można złożyć do dnia 31 października 2022 roku:

  • osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej – Zespole ds. dodatków mieszkaniowych i pomocy socjalnej dla uczniów przy ul. Śniadeckich 10a – I piętro; w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Grunwaldzkiej 59A
  • elektronicznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej (wniosek opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony z wykorzystaniem profilu zaufanego).

 

Szczegółowe informację na temat dodatku osłonowego oraz wniosek o dodatek osłonowy  znajdują się na stronie: mops.nowysacz.pl/wniosek-o-dodatek-oslonowy

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 18 35 48 275 w godzinach pracy Ośrodka: poniedziałek 8.00 do 16.00, wtorek do piątek 7.00 do 15.00.

Wniosek o dodatek osłonowy
Przewiń do góry
Skip to content